Powitaj Nowy Rok w Czechach

W większości czeskich miast organizowane są wieczorne zabawy sylwestrowe pod chmurką, z ciekawym programem rozrywkowym, muzyką i oczywiście wspaniałymi fajerwerkami. Sposobów na spędzenie Sylwestra w Czechach jest jednak dużo więcej.
W saunie lub na śniegu
Czeskie uzdrowiska urzekną nas swoim pięknem również zimą. Ostatnie dni roku możemy spędzić w niezwykłej atmosferze uzdrowiska Luhačovice (południowe Morawy). Tutejsze zabiegi sprawią, że poczujemy się zrelaksowani i pełni  energii wkroczymy w nowy, 2012 rok.  (http://lazneluhacovice.cz/en/)
Uzdrowisko Priessnitz w Jeseníku (ok. 15 km od Głuchołazów) oferuje wyjątkowe pakiety pobytowe. Na gości czeka przyjemne zakwaterowanie, wyśmienita kuchnia, miła obsługa, a także zabiegi oczyszczające ciało i duszę (http://www.priessnitz.cz/de/).

Miłośnikom gór polecamy czeskie kurorty narciarskie. W Czechach znajdziemy szeroką ofertę wynajmu domków w górach oraz zakwaterowania w hotelach i pensjonatach  (www.holidayinfo.cz).
Burzliwe świętowanie na rynku
Huczne powitanie Nowego Roku szykują czeskie miasta. Najwięcej atrakcji planuje jak zwykle Praga. Sylwestrowy wieczór można spędzić  na przykład w słynnym czarnym teatrze, gdzie za pomocą światła fluorescencyjnego i muzyki aktorzy wyczarowują niesamowite efekty (www.laterna.cz, www.imagetheatre.cz). Ciekawym pomysłem jest również wieczorny rejs łodzią po Wełtawie (www.prazskebenatky.cz).
Na rynku Starego Miasta w Pradze  na Prażan i turystów czeka mnóstwo atrakcji. W oczekiwaniu na wybicie północy możemy popijać gorący miód czy grzane wino. Program rozrywkowy  rozpocznie się już wczesnym popołudniem, najpierw głównie dla dzieci (konkursy, zabawa przy muzyce), następnie wieczorem dla dorosłych, w stylu revue (wystąpienia taneczne, muzyczne, kabaret). W czasie imprezy na stoiskach można będzie kupić grzane wino, piwo, grog, miód pitny, napoje, kiełbaski. Wspaniały pokaz fajerwerków odbędzie się o północy z 31 grudnia na 1 stycznia (www.prague-info.cz).  
Sylwester w wielkim stylu


Jeśli chcemy spędzić Sylwestra stylowo, wybierzmy się do teatru lub opery. Niezapomniany wieczór szykuje Opera Narodowa w Pradze (www.opera.cz), która przywita Nowy Rok muzyką i uśmiechem towarzyszącym przedstawieniu Zemsta nietoperza Straussa. Po spektaklu na wszystkich czeka zabawa  i specjały gastronomiczne.
Przetańczyć Nowy Rok
Niemal każdy praski klub czy dyskoteka proponuje program sylwestrowy. Do najbardziej znanych klubów należy na przykład Lucerna music bar (www.musicbar.cz), Lávka (www.lavka.cz)  czy Sasazu (www.sasazu.com).

 

jankiel
stara_kuznia