Pocztówki z podróży (2)

Czeski Krumlow-perła Średniowiecza

 

Do Czeskiego Krumlova trafiliśmy zupełnie przypadkowo. W połowie czerwca zaczęliśmy wakacje i postanowiliśmy kolejny raz udać się do naszych znajomych w Austrii. Wybraliśmy jednak inną niż zazwyczaj drogę, nie przez Znojmo ale tym razem Czeskie Budziejowice. I tak trafiliśmy do Czeskiego Krumlova.

Byla sobota 23 czerwca, a mieście odbywał się Festiwal Pięciolistnej Róży. Wspaniała historyczna impreza w rodzaju ludowego średniowiecznego jarmarku połączonego z turniejami rycerskimi, wspaniałymi widowis kami plenerowymi muzycznymi i teatralnymi, barwnymi orszakami, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą ze wspaniałymi fajerwerkami.

 

cesky krumlov3

Wszystkie restauracje serwowały znakomite regionalne jedzenie, trunki, a ludzie znakomicie bawili się do późna w nocy. Urzeczeni tą miłą, niepowtarzalną atmosferą miasta znaleźliśmy niedrogi nocleg i pozostaliśmy na drugi dzień, który wypełniony był zabawami przygotowanymi głównie dla dzieci. Nasze dzieci jeszcze do dziś wspominają te wspaniałe chwile w tym uroczym miasteczku.

 

Urzeczeni tym naprawdę jednym z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich, jego cudowną atmosferą, i kultywowana umiejętnością wspaniałej zabawy, postanowiliśmy, że w przyszłym roku także odwiedzimy Czeski Krumlow, do czego zachęcamy wszystkich, którzy tu jeszcze nie byli. Niestety, spotkała nas tu także pewna niespodzianka. Otóż po przyjeździe do kraju okazało się, że nowo zakupiona przed wyjazdem karta 8GB do aparatu – albo była uszkodzona, albo po prostu …popełniliśmy jakiś błąd i stąd nie mamy z tegorocznych wakacji prawie żadnych zdjęć. Może, więc redakcja zilustruje ten list zdjęciem uroczego Czeskiego Krumlova?

Pozdrowienia

Igor Maciejewski z rodziną

 

P.S. Warto jeszcze dodać, że ten utrzymany w stylu renesansu Festiwal Pięciolistnej Róży organizowany jest co rocznie w końcu czerwca, a swą tradycją nawiązuje do okresu panowania ostatnich Rożmberków

 

 

jankiel
stara_kuznia