Sklep sportowy

Nowe trasy dla rowerów górskich w Beskidach!

Single_Trail_3_fot._SkibilaW czeskich Beskidach otwarto we wrześniu nowe trasy dla rowerów górskich. Punktem wyjściowym single trails jest ośrodek narciarski Bílá. Rowerzyści mają do wyboru dwa poziomy trudności. Łagodniej nachylona trasa liczy około 3 km, jest odpowiednia dla początkujących cyklistów, jak również dla rodzin z dziećmi. Druga trasa, o średnim poziomie trudności, ma długość około 2 km. Jest odpowiednia dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów, oferuje  dynamiczną jazdę. Znajdziemy tu profesjonalnie zbudowane mosty z licznymi skokami.

Czytaj więcej...

Uzdrowisko Wysowa - sprywatyzowane

      Uzdrowisko Wysowa, położone w w południowo-zachodniej części Beskidu Niskiego, tuż przy granicy ze Słowacją zostało sprywatyzowane.

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną ws. Uzdrowiska Wysowa (woj. małopolskie). Inwestorem zostało konsorcjum polskich firm - podało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Podpisana umowa prywatyzacyjna zakłada sprzedaż pakietu 87,36 proc. akcji spółki Uzdrowisko Wysowa z siedzibą w Wysowej Zdroju za 10,50 zł za jedną akcję. Łączna cena to blisko 8,8 mln zł. Inwestorem zostało konsorcjum spółek: Promet z siedzibą w Turku, Promet Cargo z siedzibą w Słubicach, Promet Trans z siedzibą w Turku oraz Tur-Trans-Gapsa z siedzibą w Dzierżąznej. Pozostałe akcje które należą do Skarbu Państwa zostaną udostępnione pracownikom uzdrowiska.

Czytaj więcej...

Nałęczów - dawnej sławy nowy blask

Rozmowa z Wojciechem Gucmą - prezesem zarządu, dyrektorem naczelnym Zakładu Leczniczego” Uzdrowisko Nałęczów” S.A

 


Panie prezesie Nałęczów jest uznanym kurortem od prawie 200 lat. Tutaj przyjeżdżało się do wód, podleczyć schorowane serce, zauroczyć się ciszą, wspaniałymi krajobrazami, pospacerować, szukać pisarskiego natchnienia, a dziś, co? Znikają stare secesyjne wille, wokół sanatoriów z betonu pełno samochodów, powstają nowe hotele, szpitale, coraz więcej ludzi na deptaku. To już chyba nie to, co było…

 

Czytaj więcej...

Perła bez pełnego blasku

Bożena KorczakKawa z ... Bożeną Korczak dyrektorem sanatorium Słowacki SPA w Busku Zdroju

Czytaj więcej...

Inni zarabiają - my tracimy...

Turystyka uzdrowiskowaDlaczego zagraniczni kuracjusze, których i tak nie było u nas za dużo zaczynają omijać polskie uzdrowiska? Dlaczego gdy inni zaczynają coraz więcej zarabiać na dynamicznie rozwijającej się turystyce leczniczej i uzdrowiskowej – my tracimy? Odpowiedź jest aż nazbyt prosta. Oferowany dziś przez zdecydowaną większość polskich uzdrowisk standard usług nie odpo- wiada współczesnym potrzebom. I mimo, że pobyt w polskim uzdrowisku jest dla cudzo- ziemca prawie dwukrotnie tańszy niż w innym kraju - to z roku na rok spada ilość odwiedza- jących nas Niemców czy Skandynawów, którzy stanowili dotąd najliczniejsze grupy za- granicznych gości.

Czytaj więcej...

 

jankiel
stara_kuznia