Zaproszenie dla miłośników szkła i biżuterii

Już po raz trzeci miłośnicy szkła i biżuterii będą mogli podziwiać wystawę „Kruche piękno“ w Jabloncu nad Nysą (40 km od Szklarskiej Poręby). W ubiegłym roku wystawę obejrzało 6 tysięcy gości. Partnerem imprezy jest Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism.

W tym roku zaprezentuje się na stoiskach 47 producentów szkła i biżuterii oraz 4 szkoły szklarskie. Na zwiedzających czekają także warsztaty artystyczne. Będzie można samodzielnie wydmuchać i pomalować szklaną ozdobę, a także podziwiać wyrób figurek i innych ozdób ze szkła.

Muzeum Szkła i Biżuterii w Jabloncu nad Nisą szykuje w ramach imprezy „Kruche piękno“ cztery wystawy. Goście obejrzą najpiękniejsze współczesne wyroby szklarskie i dzieła studentów szkół szklarskich. Wystawie towarzyszą liczne imprezy, między innymi pokaz mody i występy zespołów muzycznych.

Impreza „Kruche piękno 2014” odbędzie się na terenie Eurocentrum w Jabloncu nad Nisą od 7 do 10 sierpnia. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej Związku Producentów Szkła i Biżuterii.

Więcej informacji: www.svsb.cz

 

jankiel
stara_kuznia