Jakie warunki narciarskie w Czechach

 Niemal wszystkie ośrodki narciarskie w Czechach rozpoczęły sezon. Na stokach w Karkonoszach leży od 30 do 90 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki. W stacji Černá hora leży 40-90 cm śniegu, otwartych jest ponad 16 km tras. Kolejnych 13 km tras otwartych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 7 km w stacji Černý Důl, a dodatkowe 2,4 km – w Wielkiej Upie. Pracują też wszystkie wyciągi w Svobodzie nad Upou. Łącznie na jednym karnecie w kompleksie Černá Hora – Pec można przejechać obecnie ponad 40 km tras i czynnych jest 38 wyciągów.

Czytaj więcej...

Szpindlerowy Młyn szykuje się do otwarcia sezonu

W ośrodku zainstalowano nowe siatki ochronne na stokach, a także uruchomiono sprzedaż promocyjnych skipassów – w styczniu narciarze będą mogli szusować za 490 koron na dzień!

 

 

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn planuje oficjalne otwarcie sezonu 9 grudnia tradycyjną imprezą Ski opening, jednak jeśli warunki pogodowe pozwolą, część ośrodka zacznie działać już wcześniej. Na narciarzy czeka nowa kolejka linowa na Horních Mísečkach i nowe siatki ochronne na stokach. W przedsprzedaży są tańsze jednodniowe skipassy na styczeń.

Czytaj więcej...

Narciarskie top 3: Włochy, Austria, Francja

1288832434_823

Polacy kochają swoje góry. Kiedy jednak mają wybrać dokąd jechać na narty – wolą stoki we włoskich  Dolomitach, czy austriackich i francuskich Alpach. Chętnie też wybierają słowacką stronę Tatr. Niewątpliwie na takie upodobania polskich narciarzy i snowboardzistów wpływa lepsza infrastruktura, a bogata oferta narciarskich wyjazdów przygotowana przez polskich organizatorów dodatkowo przechyla szalę na korzyść zagranicznych kurortów zimowych.

Włochy

Nikogo nie dziwi intensywna promocja włoskich kurortów zimowych w Polsce.  W ostatnich latach Polacy upodobali sobie włoskie stoki. Podróżują do Włoch na narty całymi rodzinami, transportem własnym, autokarem i samolotem. Val di Sole, Val di Fassa, czy Livignio przyciągają przede wszystkim doskonałą infrastrukturą, ale także włoskim klimatem i wyśmienitą kuchnią. Co więcej, dokładniejsza kalkulacja pokazuje, że i ceny są tam bardzo korzystne.

Sprawdź:
Oferta wyjazdów narciarskich do Włoch

Choć koszty zakwaterowania są wyższe niż w Polsce, to narciarze, którzy wybierają zimowy wypoczynek we Włoszech,  wiedzą za co płacą. Dostają w zamian doskonale przygotowane, wielokilometrowe trasy, mnogość nowoczesnych wyciągów krzesełkowych, zapierające dech w piersiach widoki, oraz świetną komunikację na i ze stoku. W dużych ośrodkach narciarskich kwestię komunikacji załatwia bowiem jeden karnet, w którego cenę wliczone jest nie tylko poruszanie się po trasach narciarskich, ale także transport skibusami.

 

Czytaj więcej...

Tanie podróżowanie po Czechach

Przedstawiamy kilka propozycji na niedrogie podróżowanie po Czechach, dzięki zniżkowym kartom turystycznym. Jedną z nich jest Praska Karta Turystyczna - Prague Card, która oferuje bezpłatne zwiedzanie niemal 50 obiektów turystycznych w Pradze. Do karty załączony jest kolorowy przewodnik po zabytkach. Cena Prague Card (2-dniowa): 790 koron dla dorosłych, 530 dla dzieci (karta obejmująca  przejazdy komunikacją miejską 1010 i 750 koron). Z kartą możemy zwiedzić na przykład Stary Pałac Królewski, Klasztor św. Agnieszki czy wieżę na Petřinie. www.praguecitycard.com  
Korzystając z karty turystycznej Olomouc region Card odwiedzimy bezpłatnie 75 najciekawszych miejsc w Ołomuńcu i w całym regionie środkowych Moraw oraz w Jesionikach, między innymi zamki, muzea, ogród zoologiczny. Posiadacze karty mogą również skorzystać z atrakcyjnych zniżek w 120 miejscach na terenie województwa ołomunieckiego, a także korzystać bezpłatnie z transportu miejskiego w Ołomuńcu.

Czytaj więcej...

Świetne warunki narciarskie w Czechach!

W czeskich górach przybywa śniegu, więc wszystkich spragnionych prawdziwej zimy zapraszamy do czeskich ośrodków narciarskich. W Górach Izerskich utrzymuje się warstwa od 30 do 120 cm śniegu. Idealne warunki panują także w Jesionikach i Karkonoszach. W ośrodku Pradziad na przykład  jest około 215 cm śniegu, Červenohorské sedlo 60-140 cm, Petříkov 120-160 cm, Přemyslov 80-140 cm, Kouty nad Desnou 80-130 cm, Harrachov 90-115 cm, Rokytnice nad Jizerou 75-135 cm, Svatý Petr 90-110 cm, Horní Mísečky-Medvědín 80-170 cm, Černá Hora-Janské Lázně 60-160 cm, Pec pod Śnieżką 40-120 cm, Malá Úpa 20-80 cm, Benecko 60-75 cm.
Nie pożałują także narciarze, którzy wybiorą się w Beskidy czy w Góry Orlickie. W tutejszych ośrodkach narciarskich leży od 40 do 100 cm śniegu.

Czytaj więcej...

Hiszpania jest w tym roku tańsza, ale...

HiszpaniaCi którzy rezygnują z usług polskich biur podróży i samodzielnie wybierają się na wakacje   na hiszpańską riwierę   będą przyjemnie zaskoczeni niższymi cenami w stosunku do ubiegłego roku zwłaszcza artykułów spożywczych w supermarketach. Możliwe iż przyczyną tego jest  kryzys gospodarczy który nie ominął także tego kraju. Bezrobocie w Hiszpanii w ostatnim okresie powiększa się w szybkim tempie.

Czytaj więcej...

 

jankiel
stara_kuznia