W modzie zimowy i wiosenny pobyt nad morzem

 W modzie- zimowy i wiosenny pobyt nad morzem

 Rozmowa z Dariuszem Michalskim-prezesem DWS „Perła” w Ustce

Hitem sezonu dla tych, którzy nie jeżdżą na nartach – jest obecnie zimowy, najczęściej tygodniowy pobyt nad polskim morzem.

 

 

Czytaj więcej...

TOP Wakacje Polaków 2017 Nasze typy na udany urlop. Czekamy na propozycje Czytelników.

Doświadczenie uczy, że kolejne wakacje najlepiej zacząć planować prawie natychmiast po zakończeniu minionych. Mamy, bowiem czas, aby spokojnie przejrzeć oferty biur podróży, zasięgnąć opinii innych umieszczanych na forach wielu portali, zarezerwować najatrakcyjniejsze i tańsze oferty albo tez zdecydować się na wyjazd na własną rękę, co ma wiele zalet zwłaszcza jak starannie się do tej formy spędzania wakacji wcześniej przygotujemy. Może się wówczas okazać, że nie tylko więcej zobaczymy, zwiedzimy, ze przeżyjemy niezapomniane przygody, ale na dodatek taki wyjazd na własną rękę może być nawet o połowę tańszy aniżeli z biurem podróży.Aby otrzymać już teraz informacji turystycznych, lub zarezerwować hotel, mogą Państwo skorzystać z wyszukiwarki trivago.

Większość naszych biur podróży stosuje od lat tą samą metodę: drogiego, odgrzewanego kotleta. Klientów zwabić, omamić, wyciągnąć z nich jak największą kasę, wysłać, a potem już niech dzieje się, co chce. Program tych wyjazdów od lat się nie zmienia, bowiem dla wielu organizatorów najważniejsze jest, aby policzyć jak najwięcej, a zapłacić usługodawcy jak najmniej, Nic dziwnego, więc, że z każdym rokiem ubywa klientów biurom podróży, a zwiększa się ilość tych, którzy wybierają się samodzielnie czy w gronie przyjaciół na wakacyjny wypoczynek poszukując przy tym naprawdę atrakcyjnych i niedrogich miejsc. Kierowani tym właśnie względem przygotowaliśmy pierwszą listę TOP WAKACJE POLAKÓW 2014. Nie znajdziecie na niej ani Grecji, ani Turcji, ani Tunezji ani też Wysp Kanaryjskich, które to kraje na wypoczynek najchętniej wybierają klienci naszych biur podróży. Chcemy Wam zaproponować dziś dziesięć, naszym zdaniem, najbardziej atrakcyjnych miejsc na letnie wakacje 2014.

Dziś tylko przedstawimy krótkie” wizytówki” tych krajów lub regionów, aby następnie przez najbliższe kilka tygodni powrócić do szczegółowego opisu, tak, aby ci z pośród naszych Czytelników, którzy rozważają możliwość takiego właśnie spędzenia urlopu, dostali w miarę pełne spektrum podstawowych informacji, dowiedzieli się o cenach za przejazd, pobyty w hotelach, pensjonatach czy campingach, miejscach, które trzeba koniecznie odwiedzić itp. Prosimy także tych z pośród Państwa, którzy byli już w tych regionach o podzielenie się z nami wrażeniami, praktycznymi radami itp.

Czytaj więcej...

Polscy turyści wybierają „do it yourself”

camping2

W trosce o turystów, w odpowiedzi na wydarzenia minionego roku, który dla branży turystycznej zamknął się serią bankructw, wprowadzono obostrzenia dotyczące sum gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych dla touroperatorów. Niestety, ostateczny koszt poniesie podróżny płacąc za wycieczkę z touroperatorem więcej niż rok temu. Dlatego coraz więcej turystów wybiera wyjazdy „do it yourself”. Jak wynika z danych platformy FRU.PL urlop organizowany na własną rękę, może być nawet o połowę tańszy niż wyjazd z biurem podróży. 

„Najnowszy raport Instytutu Turystyki „Rynek biur podróży 2012" podaje, że w tym roku biura podróży sprzedały prawie o 13 procent mniej wyjazdów niż w roku minionym. Polscy turyści, zniechęceni wzrostem cen wycieczek z touroperatorem, jeszcze częściej niż w latach ubiegłych, wybierają urlop „do it yourself”. Jak wynika z danych platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL, wyjazd organizowany na własną rękę może być tańszy nawet o połowę, w porównaniu z wyjazdem z biurem podróży” – mówi Bogumiła Sowa z platformy rezerwacji biletów lotniczych FRU.PL.

 

Formuła wyjazdów konstruowanych samodzielnie, przywędrowała nad Wisłę z Europy Zachodniej, gdzie od lat cieszy się niezwykłą popularnością.

Czytaj więcej...

Czas myśleć o zimie

Agnieszka Grygiel
Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Qtravel.pl
Qtravel.pl
pr@qtravel.pl


Jeszcze na dobre nie skończył się sezon letniego wypoczynku, a biura podróży już zachęcają do przygotowania się na zimowe szaleństwo. Nie warto z tym zwlekać! Neckerman i TUI kuszą 30 procentową zniżką przy rezerwacji do końca września, a już w listopadzie w austriackim Zell am See i Kaprun Neckerman hucznie otwiera sezon. Narciarzy zachęcić mają też nowe regiony w tegorocznej ofercie: austriacki Vorarlberg, niemiecka Bawaria czy Lichtenstein. Cała bogata oferta narciarska dostępna jest już w wyszukiwarce ofert turystycznych Qtravel.pl.


Polscy narciarze od lat najchętniej wybierają stoki Austrii, Włoch, Francji, czy sąsiedniej Słowacji i Czech. Co zamożniejsi udają się do Szwajcarii. W ostatnich latach na narciarskiej mapie wyjazdów pojawiają się jednak też mniej znane kierunki takie jak położona w Pirenejach Andora.

 

Czytaj więcej...

Travelgo proponuje weekend dla milionerów w… ubogim wydaniu

Biuro Podróży Travelgo usiłuje kusić nas niezwykłymi ofertami. W ostatnim swym emailu rozsyłanym do potencjalnych klientów już w tytule zachęca do tygodniowego pobytu w Grecji tylko za 988 zł! Cena ma być wabikiem na naiwnych, którzy sądzą, że za niecały tysiączek złotych spędzą cudowny czas na greckiej Riwierze, w Atenach czy na którejś z licznych greckich wysp.

Aliści proza życia wygląda z goła inaczej. Za ten niecały tysiączek czeka nas tylko przelot, i noclegi w 2 gwiazdkowym pensjonacie na wyspie oraz możliwość skorzystania z grilla na podwórku (sic!) Zapewne trudno spodziewać się czegoś lepszego za tą cenę-, choć gdzie indziej można znaleźć w podobnej lub niewiele większej cenie przynajmniej z dwoma posiłkami. A to już jest coś.


 

 

Czytaj więcej...

Drogie polskie biura podróży...

Tegoroczne lato jak dotąd Polsce nas nie rozpieszcza. Nic, więc dziwnego, że kto może szuka atrakcyjnej oferty na spędzenie urlopu w krajach o ustabilizowanym i cieplejszym od naszego klimacie. Hossę szybko zwietrzyły nasze biura podróży i po majowym zastoju w sprzedaży i poważnej obniżce cen- szybko postarały się o to, aby ceny mocno poszybowały w górę. Często nawet bez umiaru.

Czytaj więcej...

 

jankiel
stara_kuznia