Imprezy w czeskich ośrodkach narciarskich

Narciarskie kurorty w Czechach tradycyjnie zapraszają na liczne imprezy sportowe. Poniżej prezentujemy najciekawsze wydarzenia, które odbędą się w nadchodzących tygodniach. 

 

Czytaj więcej...

Dokąd Polacy wybierają się na urlop po sezonie?

tajlandiaJesienią wraz z końcem pory deszczowej, rozpoczyna się w Azji sezon turystyczny, który, jak wynika z najnowszego raportu FRU.PL, przyciągnie w tym roku o 15 proc. więcej polskich turystów niż w roku minionym. Najchętniej odwiedzanymi krajami są: Tajlandia, Chiny, Indie oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie – te kierunki wybrało 69 proc. klientów platformy FRU.PL podróżujących do Azji po sezonie. Nowością są wyjazdy „do it yourself” do nieco zapomnianej przez turystów Armenii oraz krajów dotychczas zarezerwowanych głównie dla wyjazdów z touroperatorem - Indonezji i Nepalu.

Czytaj więcej...

Karkonosze – narciarski raj

Skipark_cerny_dul_800x566Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek i nie chcesz tracić czasu na długą podróż, wybierz się do Czech. Czeskie góry są idealnym miejscem na zimowe szaleństwo dla całej rodziny. Do wyboru mamy 450 kilometrów tras  zjazdowych i  około 300 regularnie przygotowywanych tras biegowych, o łącznej długości ponad 3000 kilometrów w ponad 200 ośrodkach narciarskich. Ośrodki górskie są nieustannie modernizowane, w ostatnich latach wiele z nich łączy się w większe kompleksy. Oferują one narciarzom liczne atrakcje na jeden skipass.

 

Czytaj więcej...

Wybierasz się jesienią do Azji? Nie zapomnij o kilku ważnych rzeczach…

13564602-europa-azja-ameryka-signpost-pokazuje-kontynenty-w-podrozy-i-turystykiZbliża się termin twojego wylotu na urlop do Azji, a nie masz pojęcia jak się do niego przygotować? Ponadto, żaden z twoich znajomych nie może służyć ci radą, gdyż jako pierwszy jedziesz w tym kierunku? Eksperci z FRU.PL przygotowali turystyczny know-how, który może się okazać pomocny w czasie przygotowań do twojej wyprawy.

Czytaj więcej...

Praga zaprasza na festiwal światła

Video-mapping_Orloj7_2Po raz pierwszy w historii w Pradze zagości niezwykła impreza - festiwal światła. Prague Light Festival Signal odbędzie się w dniach od 17 do 20 października 2013. Podczas imprezy zabytkowe budowle praskie rozświetlą prezentacje audiowizualne. Miejscowi i zagraniczni artyści przedstawią na ulicach miasta główne trendy nowych technologii oświetleniowych i nowoczesny design. Na gości czekają niezwykłe instalacje audiowizualne, koncerty i przedstawienia na Rynku Starego Miasta. Oświetlony zostanie budynek Hyberni, Kampa, Nowa Scena Teatru Narodowego oraz inne miejsca w mieście.

Czytaj więcej...

Mała polska Toskania

 

 

 

WARTO ODWIEDZIĆ!

 

Okolica

Polacy coraz chętniej piją wino. Nie jest już ono podawane wyłącznie w trakcie uroczystych okazji, ale zaczyna gościć regularnie na rodzimych stołach jako dodatek do codziennych posiłków. Wraz z odradzaniem się tradycji winiarskich w naszym kraju i szerzenie się kultury picia wina Polacy zgłębiają tajniki tego szlachetnego trunku. Enoturystyka w Polsce jeszcze raczkuje, ale już pojawiają się miejsca, w których można odkryć tajemnice uprawy winorośli i powstawania napoju bogów. Jednym z nich jest położony w województwie lubuskim Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort.

Czytaj więcej...

Rzeczniów zdecydował razem – stawia na rowery

Rzeczniów jest oazą czystej przyrody. Wykorzystując naturalne bogactwo do rozwoju regionu, a przez to gospodarczego - 30.04.2012 roku - przyjęto „Program Rozwoju Turystyki Rowerowej w Gminie Rzeczniów”. Plan został wypracowany wspólnie, pomiędzy mieszkańcami a przedstawicielami samorządu, w ramach projektu Decydujmy Razem. Celem inicjatywy jest rozwój współpracy mieszkańców z władzami.

Czytaj więcej...

Małe Koło Bałtyku na raty - Niemcy, Dania, Szwecja

Kolo_Baltyku_0Całe Koło Bałtyku, czyli trasa rowerowa Eurovelo nr 10 ma 7980 km. Wybieramy wariant znacznie krótszy dostosowany do naszych możliwości. W czasie dwutygodniowej wyprawy przejedziemy we dwójkę na rowerach 624 km.

„Raty” były bardzo różne: z Gdyni prom do Rostocku, dalej - rower, prom z Travemünde do Malmö, pociąg do Kopenhagi i Ystad, rower, prom z Karlskrony do Gdyni.  

Przed wyjazdem, jak zwykle, robię generalny przegląd mojego Gianta. Jest to model sprzed kilku lat, który sprawdza się podczas podróży z sakwami nawet w trudnym terenie. Szczególną uwagę zwracam na obręcze i szprychy, gdyż jazda po wyboistych leśnych drogach może sprawić niemiłą niespodziankę. W sakwach, oprócz ubrań, drobnych narzędzi oraz niewielkiego zapasu prowiantu zabieramy również sprzęt biwakowy.

Czytaj więcej...

Czechy - jarmarki świąteczne na zamkach

Bogaty program kulturalny, zdobienie tradycyjnych pierniczków, pokazy wyrobu i dekorowania ozdób świątecznych i wiele ciekawych wydarzeń czeka na gości w czasie adwentu na czeskich zamkach i w pałacach.
Barokowy zamek Hospital Kuks w północno-wschodnich Czechach szykuje tradycyjny jarmark przedświąteczny w dniach  19-20 listopada. http://www.hospital-kuks.cz/en/.

Czytaj więcej...

 

jankiel
stara_kuznia