Chorwacja zawsze modna i stosunkowo niedroga

 

 

  Chorwacja cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów z kilku przynajmniej powodów. Przede wszystkim jest to jeden z najbardziej słonecznych krajów Europy, w którym na doskonałą pogodę można liczyć nie tylko w sezonie, ale też wiosną i jesienią. Poza tym Chorwacja urzeka pięknymi krajobrazami i bogactwem zabytków, od najdalej wysuniętej na zachód Istrii po Południową Dalmację. I wreszcie, mimo znakomitych warunków do wypoczynku i wyjątkowego nagromadzenia atrakcji, nadal pozostaje stosunkowo niedrogim kierunkiem wycieczkowym.

Czytaj więcej...

Odkrywanie ciszy czyli urlop w klasztorach Austrii

Najpiękniejsze klasztory w Austrii to świetna okazja, by choć na chwilę przenieść się w mistyczny świat sprzed wieków. Te architektoniczne perły położone są wśród zachwycających, naturalnych krajobrazów, zaś ich starannie urządzone ogrody to prawdziwe dzieła sztuki współczesnej. Życie zakonników inspiruje do odbycia podróży w głąb siebie i poszukiwania odpowiedzi na pytania podstawowe.

 

St. Lambrecht na mapie

Cisza to magiczne słowo w każdym z austriackich opactw. Cisza, której w codziennym życiu tak bardzo nam wszystkim brakuje. Klasztory pomagają też w rozwiązywaniu różnych problemów, tematem zaś, który porusza się tu wyjątkowo często jest zdrowie. Ostatecznie to w klasztorach przechowuje się i praktykuje prastarą wiedzę o metodach terapii dla ciała, ducha i umysłu, np. opoście, który przeżywa obecnie swój renesans. Przybywający do klasztorów poznają lecznicze właściwości ziół, które mogą zabrać ze sobą do domu w formie maści i herbat. Istnieje tu także możliwość zapoznania się z technikami leczniczymi z Dalekiego Wschodu – Shiatsu, Qi-Gong, Tai-Chi, które zostały ponoć stworzone po to, by zachęcić do ruchu mnichów.

Czytaj więcej...

 

jankiel
stara_kuznia